Zakład w Białej - położony jest w małej miejscowości u podnóża Gór Opawskich niedaleko granicy z Czechami.

To jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych zakładów rozlewniczych w Polsce. Sześć linii produkcyjnych, rozbudowane laboratoria oraz powierzchnie magazynowe pozwalają na produkcje napojów w najnowszych dostępnych technologiach i standardach produkcyjnych.

Zakład posiada certyfikat zarządzania jakością IFS i HACCP

Zakład w Kutnie - zaplecze produkcyjne to nowoczesne linie, technologie produkcji oraz kilkuetapowy system kontroli procesu produkcji. Do wytwarzania swoich produktów w zakładzie używa się wysokiej jakości surowców pochodzących od sprawdzonych dostawców. Ponadto, w pracy nad zapewnieniem jakości produktów  korzysta nie tylko z własnego zaplecza, ale także z wiedzy, doświadczenia i całego zakresu know-how ekspertów z Działu Badań i Rozwoju. 

Zakład w Ustroniu - usytuowany jest w otulinie Parku Krajobrazowego w Beskidzie Śląskim u stóp Góry Czantoria.

Tu znajduje się centrala firmy oraz doskonale wyposażony w park maszynowy, zakład w skład którego wchodzą trzy nowoczesne linie służące do produkcji wody mineralnej i napojów.

Zakład posiada certyfikat zarządzania jakością IFS i HACCP

O nas

Historia Firmy

Ustronianka - jedna z najstarszych prywatnych rozlewni wód mineralnych w Polsce, została założona w 1980 roku przez Michała Bożka. Historia firmy rozpoczęła się w Ustroniu – malowniczej miejscowości Beskidu Śląskiego znanej z krystalicznej wody i tradycji rozlewniczych sięgających XIX wieku. Z niewielkiego, kilkuosobowego zakładu Ustronianka stała się jedną z najlepiej prosperujących rozlewni w kraju.

Okresem Michał Bożek właściciel firmy Ustroniankadynamicznego rozwoju firmy były lata 90., kiedy to w dzielnicy Ustronia – Jelenicy uruchomiony został nowy zakład produkcyjny, w którym rozpoczęto produkcję wody oraz napojów owocowych. Kolejną inwestycją było otwarcie w 1994 r. zakładu w Białej koło Prudnika – jednej z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych rozlewni w Polsce. W 2000 r. Ustronianka nabyła istniejące od 1963 r. Zakłady Wytwórcze Czantoria, posiadające bogatą tradycję w dziedzinie produkcji wód i napojów.  W 2010 – Ustronianka jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła wodę funkcjonalną z Jodem. Uruchomienie w 2012 linii produkcyjnej w zaawansowanej aseptycznej technologii, która umożliwia rozlew w pełni naturalnych, niegazowanych napojów bez konieczności użycia konserwantów, było kolejnym krokiem umacniającym pozycję rynkową firmy. Przejęcie udziałów w spółce Hoop Polska w 2019 przez ZMB Capital, właściciela Ustronianki, było kolejnym krokiem milowym w rozwoju firmy

Dzisiaj Ustronianka produkuje  blisko 200 000 000 litrów wody i napojów rocznie, według najwyższych światowych standardów i sprzedaje poprzez wszystkie kanały dystrybucji na terenie całego kraju i za granicą.

 

Społeczna odpowiedzialność

Ustronianka od lat wspiera polskich sportowców. Dzięki tej pomocy zarówno młodzi, jak również profesjonalni zawodnicy mogą rozwijać swój talent i osiągać sukcesy na arenach sportowych. Właściciel Michał Bożek, sportowy pasjonat już na przełomie wieków skierował swe działania w kierunku polskich skoków narciarskich i dołożył cegiełkę do sukcesów tej dyscypliny wspierając klub, którego zawodnikiem był wówczas Adam Małysz – KS Wisła Ustronianka. Wielki sentyment do tej dyscypliny pozostał zresztą do dziś, gdyż przez wszystkie lata zaangażowanie Ustronianki nie ustawało, a na ten moment firma wspiera skocznię im. Adama Małysza w Wiśle i wszelkie zawody, które odbywają się na terenie Podbeskidzia, w tym prestiżowe zawody Pucharu Świata. W latach 2015 - 2022 roku Ustronianka była oficjalną wodą Reprezentacji piłki nożnej. Piłkę nożną Ustronianka wspiera także lokalnie – od lat sponsorując kluby piłkarskie, jak i szereg innych lokalnych i  ogólnopolskich imprez sportowych.

Państwo Michał i Zuzanna Bożek swoją opieką objęli również Zespół Pałacowo – Parkowy w Grodźcu Śląskim. Zaangażowanie przedsiębiorstwa znanego  z inicjatyw społecznych zagwarantowało należytą opiekę perle architektury Śląska Cieszyńskiego.

 

POLITYKA COOKIES

RODO

Sprawdź nas: