Ustronianka

Ustronianka to jedna z najstarszych rozlewni wód mineralnych w Polsce. Historia firmy rozpoczęła się w 1980 roku w malowniczym Ustroniu. W ciągu niemal 40 lat Ustronianka stała się jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych rozlewni w Polsce. Nowoczesne linie produkcyjne, laboratoria oraz powierzchnie magazynowe pozwalają na produkcję napojów w najnowszych dostępnych technologiach i standardach. Ustronianka konsekwentnie realizuje swoją strategię opartą na innowacji, kreatywności i funkcjonalności. Zapewniając klientom doskonałą wodę i napoje w najwyższym standardzie obsługi, zyskała ich zaufanie.

Firma od 2015 roku wspiera Reprezentację Polski w piłce nożnej, a woda Ustronianka to jedyna Oficjalna Woda Reprezentacji Polski

Hoop

Portfolio produktów Ustronianki obejmuje:

  • Naturalne wody mineralne i źródlane Ustronianka, które są jedynymi Oficjalnymi Wodami Reprezentacji Polski
  • Funkcjonalne wody Ustronianka z jodem i magnezem
  • linię orzeźwiających napojów gazowanych Grappa
  • Wody aromatyzowane oraz wody z sokiem Ustronianka
  • wody Czantoria, herbaty Ustronianka ICE TEA
Misja i wizja

USTRONIANKA SP. Z O.O. TO OGÓLNOPOLSKI PRODUCENT WÓD MINERALNYCH I NAPOJÓW. MISJĄ FIRMY JEST PRODUKCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI PRODUKTÓW, W PEŁNI DOSTOSOWANYCH DO OCZEKIWAŃ KLIENTA.

Strategia firmy oparta jest na trzech kluczowych elementach: innowacji, kreatywności i funkcjonalności, które prowadzą do uzyskania stałego wzrostu oraz osiągnięcia założonych celów.
Stabilność rozwoju przedsiębiorstwa gwarantują nowoczesne metody zarządzania, produkcji, magazynowania oraz sprzedaży.

Ustronianka to w pełni Polska, rodzinna firma, zatrudniająca blisko pół tysiąca pracowników, która posiada trzy zakłady produkcyjne zlokalizowane na południu kraju oraz sześć centrów dystrybucji wody w systemie galonowym, co zapewnia jej ugruntowaną pozycję i miano ważnego gracza rynkowego.

(na zdjęciu Michał Bożek, właściciel i prezes Ustronianka Sp. z o.o.)
Misja i wizja

Historia

Historia firmy

1980

Michał Bożek zakłada w Ustroniu firmę rozlewającą wody mineralne i napoje.

1994

Otwarcie zakładu w Białej koło Prudnika.

2000

Ustronianka przejmuje Zakłady Wytwórcze Czantoria.

2003

Rozbudowa zakładu w Ustroniu.

2010

Wprowadzenie na rynek wody Ustronianka z Jodem. Pierwszej na polskim rynku wody funkcjonalnej.

2012

Dzięki przeprowadzonym inwestycjom, firma zyskała możliwość produkcji w zaawansowanej aseptycznej technologii, która umożliwia rozlew w pełni naturalnych, niegazowanych napojów bez konserwantów

2015

Ustronianka zostaje oficjalnym sponsorem piłkarskiej reprezentacji polski

2019

ZMB Capital, właściciel Ustronianki przejmuje udziały w spółce HOOP Polska

2019

Ustronianka eksportująca swoje towary w rozmaite zakątki świata jako pierwsza polska firma napojowa wchodzi ze swoimi produktami na rynek japoński.

Społeczna odpowiedzialność

Ustronianka od lat wspiera polskich sportowców. Dzięki tej pomocy zarówno młodzi, jak również profesjonalni zawodnicy mogą rozwijać swój talent i osiągać sukcesy na arenach sportowych. Właściciel Michał Bożek, sportowy pasjonat już na przełomie wieków skierował swe działania w kierunku polskich skoków narciarskich i dołożył cegiełkę do sukcesów tej dyscypliny wspierając klub, którego zawodnikiem był wówczas Adam Małysz – KS Wisła Ustronianka. Wielki sentyment do tej dyscypliny pozostał zresztą do dziś, gdyż przez wszystkie lata zaangażowanie Ustronianki nie ustawało, a na ten moment firma wspiera skocznię im. Adama Małysza w Wiśle i wszelkie zawody, które odbywają się na terenie Podbeskidzia, w tym prestiżowe zawody Pucharu Świata.

Skoki narciarskie to jednak nie wszystko. W 2015 roku firma została sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej, a woda Ustronianka stała się jedyną Oficjalną Wodą Reprezentacji. Wedle nowej, zeszłorocznej umowy partnerstwo potrwa co najmniej do końca 2022 roku i do tego czasu Ustronianka będzie dumnie wspierać najważniejszą drużynę piłkarską w kraju. Jesteśmy przekonani, że już wkrótce wspólnie będziemy świętować kolejne sukcesy biało-czerwonych!

Ustronianka piłkę nożną wspiera także lokalnie – od lat firma sponsoruje kluby piłkarskie – pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz czwartoligową Kuźnię Ustroń.
Państwo Michał i Zuzanna Bożek swoją opieką objęli również Zespół Pałacowo – Parkowy w Grodźcu Śląskim. Zaangażowanie przedsiębiorstwa znanego z inicjatyw społecznych zagwarantowało należytą opiekę perle architektury Śląska Cieszyńskiego

Społeczna odpowiedzialność

Nowoczesne zakłady produkcyjne

Zakład w Ustroniu

Zakład w Ustroniu

usytuowany jest w otulinie Parku Krajobrazowego w Beskidzie Śląskim u stóp Góry Czantoria.

To biurowiec, w którym znajduje się centrala firmy oraz doskonale wyposażony park maszynowy, w skład którego wchodzą trzy nowoczesne linie służące do produkcji wody mineralnej i napojów.

Zakład w Białej

Zakład w Białej

położony jest w małej miejscowości u podnóża Gór Opawskich niedaleko granicy z Czechami.

To jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych zakładów rozlewniczych w Polsce. Sześć linii produkcyjnych, rozbudowane laboratoria oraz powierzchnie magazynowe pozwalają na produkcje napojów w najnowszych dostępnych technologiach i standardach produkcyjnych.

Certyfikat

IFS Food

Certyfikat

IFS Food

Certyfikat

HACCP

Certyfikat

HACCP

Eksport